Bajarz Roku

„BESKIDZKIE BAJANIE”

22 października 2019 roku w ZSO im. Armii Krajowej
odbył się XIV Miejski Ogólnoszkolny Konkurs „Bajarz Roku”.

Organizowany przez: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej
oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Bielsku-Białej.

Celem organizatorów jest kształtowanie wśród młodzieży świadomego i wartościowego sposobu posługiwania się językiem. Ta umiejętność coraz szybciej zanika. Musimy więc szczególnie ją pielęgnować i uświadamiać młodym ludziom, że „granice mego języka oznaczają granice mego świata.”  (L. Wittgenstein)

Naszą szkołę reprezentował Emil Jędrzejewski z kl.5b,

opowiadał Bajkę Ezopa: „Zając i żółw”.

I etap szkolny XIV Miejskiego Ogólnoszkolnego Konkursu pt. „Bajarz Roku” odbył się 15 października 2019 r.